«Обласна просвітницька програма «Особлива дитина»

ФОРМА
подання пропозицій до банку даних суспільно значущих ініціатив інститутів громадянського суспільства області

Назва інституту громадянського суспільства Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»
Назва ініціативи «Обласна просвітницька програма «Особлива дитина»
Категорія, до якої належить ініціатива Допомога соціальнонезахищеним верствам населення
Суть ініціативи Інноваційний розвиток освіти і науки; з метою створення платформи для взаємодії дошкільних навчальних закладів, ПМПК, центрів соціальної реабілітації та громадських організацій; з метою всебічного розвитку, навчання, виховання та інтеграції у соціум дітей з інвалідністю.
Коротка інформація щодо реалізованих/запланованих заходів в рамках виконання ініціативи (із зазначенням дати (орієнтовної дати), категорій учасників та ін..) Систематизація знань громадськості щодо основних положень інклюзивної освіти. Проведення інклюзивного навчання на Вінниччині. Сприяння вихованню у суспільстві толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми проблемами. Створення платформи для розробки та впровадження батьківських ініціатив щодо інклюзивного навчання. Розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, які впроваджують принципи інклюзивної освіти. Налагодження співпраці між дошкільними навчальними закладами та центрами соціальної реабілітації дітей—інвалідів. Організація на території області постійно діючі практикуми для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, на базі психолого-медико-педагогічних консультацій.
У рамках реалізації програми планується провести наступні заходи: проведення прес-конференції щодо початку реалізації програми; проведення моніторингу серед батьківської громади щодо вибору навчання для їхніх особливих дітей; підготовка та розповсюдження методичних матеріалів «Діти з особливими освітніми проблемами. Путівник для вихователя»; підготовка та розповсюдження методичних матеріалів для батьків та педагогічних працівників щодо взаємодії з дітьми з інвалідністю «Моє життя моїми очима»; створення інформаційно-методичного веб-порталу на допомогу родинам дітей з інвалідністю; організація та проведення кущових практикумів для працівників ДНЗ в районах (містах) області; проведення одноденного навчально-методичного семінару для завідувачів ДНЗ «Основні форми взаємодії працівників ДНЗ та батьків в умовах інклюзивного навчання»; організація та проведення підсумкового обласного заходу «Другий Обласний форум батьків»; виготовлення інформаційних стендів на тему «Види та форми допомоги дітям з особливими освітніми потребами у Вінницькій області»; проведення заключної прес-конференції за підсумками реалізації програми.
Цільова аудиторія: працівники дошкільних навчальних закладів, працівники ПМПК, працівники центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, батьки дітей, які виховуються в ДНЗ, батьки дітей-інвалідів
Орієнтовна дата проведення: жовтень - грудень 2013 року.
Переваги реалізації ініціативи та результат (очікуваний результат) Започаткування платформи для подальшої розробки та впровадження міжвідомчої взаємодії щодо впровадження інклюзивного навчання.
Створення на Вінниччині сприятливих умов для виховання толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми проблемами.
 

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 61-45-26
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2