Обласна державна адміністрація привітала військовослужбовців підшефної військової частини 3028 Національної гвардії України з днем її створення

         01 червня цього року військова частина 3028 Національної гвардії України відзначає 27 річницю з дня свого створення.  Заходи з нагоди  цієї дати, в яких за дорученням Голови обласної державної адміністрації Сергія БОРЗОВА взяв директор Департаменту оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації Сергій ВОВЧЕНКО,  відбулись 31 травня  в місті Калинівці за місцем дислокації частини.

     Історія військової частини 3028 Національної гвардії України почала писатися 01 червня 1994 року, коли  в державі було розпочато формування ряду частин спеціального призначення. Серед них була і військова частина 3028, яка мала на момент свого створення назву полк спеціального призначення «Ягуар».

 

      За свою 27 річну історію частина пройшла славний бойовий шлях та побувала в усіх гарячих точках держави, в тому числі брала та бере активну участь в антитерорстичній операції (операції Об’єднаних сил) на сході нашої держави. 08 квітня 2014 року особовим склад військової частини звільнив Харківську обласну державну адміністрацію від проросійсько налаштованих активістів попередивши цим самим створення так званої Харківської народної республіки та зупинивши згубні для територіальної цілісності держави процеси сепаратизму на сході України.

 

       З початку проведення АТО на сході України особовий склад військової частини брав активну участь у спеціальних операціях у населених пунктах Слов’янськ,  Семенівка, Красний Лиман, Ясинувата, Лисичанськ, Піски, Водяне, Сєверне, Опитне, Тошківка, Нижнє, Причипилівка, Кримське, Мар’їнка, у звільненні аеропорту м. Донецьк, населених пунктів Сватове, Попасна,  Сєверодонецьк та інших від незаконних збройних формувань та диверсійно-розвідувальних груп, забезпечував безпеку місії ОБСЄ.  За період АТО загинуло 5 військовослужбовців цієї військової частини.

 

        Славні бойові традиції частини належним чином пошановані державою.  Під час Маршу незалежності 24 серпня 2015 року Глава держави вручив військовій частині Бойовий Прапор.

      24 березня 2018 року враховуючи бойові заслуги, мужність, зразкове виконання покладених на частину завдань, високий професіоналізм особового складу 8 полку оперативного призначення Національної гвардії України присвоєно ім'я Івана Богуна із  стрічкою до бойового знамена «За мужність і відвагу».

        Ось  така коротка але яскрава історія цієї військової частини, якою воістину можуть пишатися всі ті, хто проходить у ній службу.

       Вітаючи від імені Голови обласної державної адміністрації Сергія БОРЗОВА військовослужбовців полку зі святом, директор Департаменту  з  питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації Сергій ВОВЧЕНКО побажав усім офіцерам, прапорщикам, сержантам та службовцям  частини та їх сім’ям міцного здоров’я, миру та злагоди. Він наголосив на тому, що обласна державна адміністрація пишається тим, що на території Вінниччини дислокується військова частина з такими славними бойовими традиціями, яка завжди готова стати на захист Вітчизни від ворога, охороняти спокій мешканців Вінницької області та держави.

 

       10 кращих військовослужбовців частини були нагороджені Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради.

       Сім’ям загиблих  військовослужбовців була вручена грошова винагорода.  Їх прізвища були названі поіменно. Пам'ять про тих, хто поліг на полі бою та під час виконання службових обов’язків учасники заходів вшанували хвилиною мовчання. Вічна пам’ять про них завжди буде жити в наших серцях, адже вони віддали за мир та спокій в Україні найцінніше – своє життя.    

      Сердечно вітаємо у цей день усіх військовослужбовців військової частини 3028 та їх родини зі святом. Бажаємо міцного здоров’я, миру та добра. Нехай кожну Вашу родину береже Господь Бог, захищає Вас від ворожої кулі під час виконання Вами бойових завдань по захисту суверенітету та територіальної цілісності України, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від кримінальних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки.

 

        Нехай у Ваших домівках завжди панує  злагода, вірність та любов, лунає дитячий сміх. Нехай над блакитним небом України та Вінниччини завжди світить ласкаве сонце та не лунають постріли та буде мир. 

 

Директор департаменту

Вовченко Сергій Дмитрович

 

Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Монастирська (Володарського), 26,
Телефон: (0432) 67-11-38, 67-11-37 (ф),
E-mail: upr_nad_sit@vin.gov.ua