Проведено спільне штабне тренування органів управління цивільного захисту Вінницького району та Стрижавської територіальної громади

28 квітня 2021 року проведено спільне штабне тренування органів управління цивільного захисту Вінницького району та Стрижавської територіальної громади під керівництвом голови райдержадміністрації – голови районної комісії з питань ТЕБ та НС Віталія Урдзіка та голови Стрижавської селищної ради - голови селищної комісії з питань ТЕБ та НС Михайла Демченка.

Під час навчань відпрацювали дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району та громади з організації евакуації населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на арсеналі  зберігання ракет та боєприпасів Міністерства оборони України.

До тренувань залучилися заступник голови райдержадміністрації – голова районної евакуаційної комісії Микола Чухрій, заступник Стрижавського селищного голови – голова евакуаційної комісії Світлана Лендя, заступник директора Департаменту з питань оборонної роботи цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами – начальник управління планування, оповіщення, цивільного захисту, навчання населення та забезпечення діяльності мережі пунктів управління Сергій Дев’ятий; заступник начальника управління – начальник відділу планування, оповіщення та забезпечення діяльності мережі пунктів управління Зоя Циркун та ін.

 

Головна мета тренування:

Вдосконалення злагодженості та оперативності керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з організації виконання заходів, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Вінницького району, Стрижавської територіальної громади.

Підвищення готовності  органів управління та сил цивільного захисту до виконання заходів  з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації на арсеналі зберігання боєзапасу Міністерства оборони України, а також життєзабезпечення евакуйованого населення.

 

 

Практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення публічної (громадської) безпеки в евакуйованих населених пунктах Дорожне,  Медвідка, Стрижавка.

Створення та організація роботи штабу з ліквідації надзвичайної ситуації.

Розробка необхідних документів, визначення проблемних питань та шляхів їх вирішення.

Учасники тренування заслухали доповіді керівників спеціалізованих служб цивільного захисту про забезпечення, у разі необхідності, громади транспортом для евакуації населення, медичною допомогою, харчуванням та охороною громадського порядку.

Для організації евакуаційних заходів в Стрижавській громаді створено два збірних пункти евакуації в селах Дорожне та Медвідка, і один приймальний пункт на базі КЗ «Ліцей №1 смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області».

Розгорнуто роботу пунктів збору та приймання евакуйованого населення: збірного пункту №1 в селі Дорожне та пункт приймання евакуйованих  №1 в Стрижавській школі-ліцеї.

Для проведення раптової евакуації створено два пункти посадки в автотранспорт за межами 5-ти км. зони: №1 для жителів с. Медвідка – на автодорозі «Медвідка – Лаврівка» біля мосту через річку Південний Буг на лівому березі і №2 для жителів с. Дорожне - на автотрасі М-21 Виступовичі – Могилів-Подільський» на площадці біля ресторану «Гостевія» для проведення раптової евакуації з початком вибуху боєзапасів.

Захист населення, яке проживає в 10-ти км. зоні «можливого ураження» с. Сосонка, селища Славне, частини смт Стрижавка, с. Лаврівка  та с. Тютюнники відбуватиметься методом укриття в захисних спорудах (найпростіших укриттях – підвалах, погребах тощо).

До населення доведені пам’ятки щодо дій під час проведення евакуаційних заходів.

Фахівцями Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами визначено питання, на які необхідно звернути увагу в подальшій діяльності спеціалізованих служб цивільного захисту району та територіальної громади.

 

Директор департаменту

Вовченко Сергій Дмитрович

 

Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Монастирська (Володарського), 26,
Телефон: (0432) 67-11-38, 67-11-37 (ф),
E-mail: upr_nad_sit@vin.gov.ua