26 березня в Україні відзначається День Національної гвардії України

Сучасна Національна гвардія України – потужна військова структура, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохоронні функції. Вона була створена 12 березня 2014 року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет – буремних подій весни 2014 року.

Україна - унітарна держава і це вибір українського народу. Цілісність і єдність багатонаціонального українського суспільства, повага прав і свобод людини, дотримання законності та правопорядку, традиції активних і здорових народних ініціатив - запорука життя і процвітання держави, її цінності та національна ідея. Саме на захисті цих цінностей покликана стояти еліта українського суспільства - Національна гвардія України, що чітко було визначено в Законі України «Про Національну гвардію України» під час його прийняття Верховною Радою України в березні 2014 року.

В червні 2020 року до Закону України «Про Національну гвардію України» було внесено доповнення та законодавчо прописано, що  Національна гвардія бере участь відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.

  

18 березня 2015 року, ураховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку, Президентом України був підписаний Указ № 148/2015,  в якому День Національної гвардії України встановлюється як офіційне професійне свято, яке щорічно відзначається 26 березня.

      Україна та Вінниччина пишається своїми національними гвардійцями. Український народ може бути впевненим у тому що бійці Національної гвардії завжди готові захистити його від злочинних посягань на їх права.

 

Вінниччині пощастило у тому, що на її теренах дислокуються дві уславлені своїми бойовими традиціями військових частини Національної гвардії України, а саме військова частина 3028 (колишній славетний спецпідрозділ МВС «Ягуар») та військова частина 3008 (колишній полк внутрішніх військ МВС). Бійці цих військових частин побували в усіх гарячих точках України та неодноразово виконували бойові завдання по захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Захищаючи Україну від ворога нацгвардійці неодноразово доказали, що вони  вірні сини своєї Вітчизни, які готові віддати за неї найцінніше – своє життя. 15 військовослужбовців Національної гвардії Вінниччини навіки залишаться у списках військових частин 3028 та 3008 як такі, які загинули при виконанні військового обов’язку та Присяги на вірність українському народові. 2 військовослужбовці рахуються такими,що пропали безвісти.  Схиляємо наші голови у скорботі в пам'ять про полеглих на полі бою, під час виконання бойових завдань та тренувань. Вічна їм пам'ять та народна шана, щирі співчуття членам їх родин.

Віри та надії родинам військовослужбовців, які пропали безвісти на повернення їх синів, коханих, татусів до рідних домівок живими та здоровими. 

У цей день сердечно усіх військовослужбовців Національної гвардії України та Вінниччини, ветеранів внутрішніх військ та Національнії гвардії та їх родини з професійним святом. Бажаємо міцного здоров’я, миру та добра. Нехай кожну Вашу родину береже Господь Бог, захищає Вас від ворожої кулі під час виконання Вами бойових завдань по захисту суверенітету та територіальної цілісності України, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від кримінальних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки.

     

 Нехай у Ваших домівках завжди панує мир та злагода, вірність та любов, лунає дитячий сміх. Нехай над мирним блакитним небом України завжди світить ласкаве сонце, не лунають постріли та вибухи снарядів, панує мир, спокій та злагода.

 

 

Директор департаменту

Вовченко Сергій Дмитрович

 

Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Монастирська (Володарського), 26,
Телефон: (0432) 67-11-38, 67-11-37 (ф),
E-mail: upr_nad_sit@vin.gov.ua