Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і меншою мірою, але все ж таки залежить, від віку батька. Також один з факторів ризику – близькоспоріднені шлюби.
Пацієнти з синдромом Дауна навчаються, і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати. Доступні їм і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважається IQ більше 70).
Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.
Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту, і багато з них страждають від уроджених вад серця.


Свою інтелектуальну «інакість» люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються в дитинстві зі звичайними однолітками в дитсадках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в психічному й фізичному розвитку.
Діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж звичайні. Багато дітей Сонця мають художній талант, співочі, танцювальні й артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.
Також у цей день прийнято вдягати шкарпетки різного кольору чи взагалі лише одну шкарпетку, аби показати, що різниця між нами лише в одній хромосомі.