Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ у Вінницькій області станом на 17.01.2020 року

Вінницький ОЛЦ МОЗ України спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації  здійснюють постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

Так протягом минулого тижня у Вінницькій області спостерігався низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ, що складає 458,0 випадків на 100 тис. нас. та є на 9,0 % нижчим базового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 7114 осіб, серед захворілих  3937 (55,3 %) дітей.  Було госпіталізовано 329 осіб в т. ч. 220 дітей. Летальних випадків не зареєстровано.

Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у Бершадському, Могилів – Подільському, Тульчинському та Хмільницькому районах.

З початку епідемічного сезону  у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії досліджено матеріал від 7 осіб. Отримано 1 позитивний результат на вірус парагрипу та 2 на аденовірус. Методом ПЛР досліджено 22 зразки матеріалу, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3 та 9 позитивних на вірус грипу типу А H1.

Для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрано 19008 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 13828 осіб.