Щороку в Україні від цієї хвороби гине понад три тисячі хворих. Як стверджують у ВООЗ, 23% випадків захворювання не виявляють, а основною проблемою залишається мультирезистентність (стійкість до антибіотиків).

Про це розповів гловний лікар ВОСТМО «Фтизіатрія» Олександр Служивий. Фахівець додав, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Щодня від туберкульозу по всій планеті помирає понад чотири тисячі хворих. В Україні знижуються показники захворюваності на туберкульоз, але у Вінницькій області кількість випадків зросла майже на 5%.

У свою чергу, заступник головного лікаря ВОСТМО «Фтизіатрія» - керівник регіонального центру МіО Ніна Гончар розповіла про поточну ситуацію щодо рівня захворюваності на туберкульоз в області та в Україні загалом. За її словами, на сьогодні постає проблема поширення стійких форм туберкульозу:

-У 2018 році у Вінницькій області зареєстровано 826 нових випадків захворюваності на туберкульоз і область знаходиться серед п’яти регіонів України, в яких цей показник має тенденцію до зростання. Позитивним є те, що 80% пацієнтів з чутливим до антибіотиків туберкульозом - виліковується. Дещо інша ситуація з мультирезистентним туберкульозом, який вилікувати значно важче.

Фахівці зупинпинилися на обговоренні процесу лікування хіміорезистентих  форм туберкульозу. Зокрема очільник ВОСТМО «Фтизіатрія  зауважив, що Україна посідає 9 місце серед країн з найвищим показником мультирезистентного туберкульозу. На Вінниччині успішно впроваджуються інновації у лікуванні таких форм захворювання.

-На Вінниччині працює молекулярно-генетичний метод діагностики туберкульозу, який дозволяє виявити мультирезистентність до препаратів ще у молекулах ДНК. Така технологія є у вінницьких центрах первинної допомоги і в чотирьох районах – Вінницькому, Могилів-Подільському. Гайсинському і Тульчинському, - повідомив Олександр Служивий.

Показником нестабільної ситуації стосовно туберкульозу є захворюваність серед дітей та підлітків. Про це розповіла – завідувач дитячим відділенням ВОСТМО «Фтизіатрія» Тетяна Гандзейчук. Вона додала, що в області протягом минулого року хворобу виявили у 21 дитини та 6 підлітків. Більшість випадків діагностували під час огляду сімейними лікарями. Найкращий захист для дитини – вакцинація і наразі Вінниччина повністю забезпечена вакцинами БЦЖ.

-Щороку фахівці намагаються обстежити дітей, які входять до групи ризику. А це діти віком до 5 років, ті, хто часто хворіє або має певні захворювання (астма, цукровий діабет). Позитивним моментом є те, що батьки, розуміючи важливість цієї хвороби, погоджуються на манту, -додає Тетяна Гандзейчук.