До уваги замовників та розробників містобудівної документації!

До уваги замовників та розробників містобудівної документації!

До уваги суб’єктів містобудівної діяльності!

Відповідно до вимог частини другої статті  20 Закону України “Про регулювання містобудівної  діяльності”, пункту 1.4. Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого наказом  Мінрегіону від 16.11.2011 № 290 (із змінами), пункту 2.3. Типового положення про  архітектурно-містобудівні ради, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 року № 108, проекти містобудівної документації до їх затвердження розглядаються архітектурно-містобудівною радою, в даному випадку – архітектурно-містобудівною радою при Департаменті будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації (далі – містобудівна Рада).

За інформацією, отриманою від Тиврівської та Ямпільської райдержадміністрацій, виявлено факт підробки протоколів архітектурно-містобудівної ради при Департаменті (далі – містобудівна Рада) від 16 лютого 2018 року № 2 та від 31 травня 2018 року № 8 щодо розгляду проектів містобудівної документації – детального плану території земельної ділянки орієнтованою площею 7,00 га для будівництва об’єкта альтернативної електрогенерації (сонячної, вітрогенеруючої електростанції) на території Тиврівської селищної ради в промисловій зоні, розробленого ТОВ “НК ЗЕМЕКСПЕРТ”, м. Хмельницький,  в 2017 році на замовлення Тиврівської селищної ради, та детального плану території земельної ділянки орієнтованою площею 10,75 га, що знаходиться за межами с. Дзигівки на території  Дзигівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області для розміщення альтернативних джерел енергії (фотогальванічної електростанції), розробленого ТОВ “АТЛАС-ЗЕМ”, м. Хмельницький, у 2018 році на замовлення Ямпільської райдержадміністрації.

Вищевказані проекти містобудівної документації до Департаменту не надходили і, відповідно, містобудівною Радою не розглядалися.

Водночас, рішенням 29 сесії Тиврівської селищної ради 7 скликання від 22.02.2018 року № 276 затверджено Детальний план території земельної ділянки орієнтованою площею 7,00 га для будівництва об’єкта альтернативної електрогенерації (сонячної, вітрогенеруючої електростанції) на території Тиврівської селищної ради в промисловій зоні, розробленого ТОВ “НК ЗЕМЕКСПЕРТ” в 2017 році, замовник – ТОВ “ДАП ГРУП ЮА”, як вже зазначалося – без розгляду на містобудівній Раді.  

Діючи в межах повноважень та з метою дотримання вимог чинного законодавства в частині, що стосуються розроблення та затвердження містобудівної документації, доводимо до відома дані факти та вжиття відповідних заходів реагування.