Регіональний план управління відходами в області було обговорено за участю експертів DESPRO

1 листопада Йорг Крістен, Виконавчий директор Skat Consulting Ltd. та Директор проекту DESPRO у Швейцарії, відвідав із офіційним візитом Вінницьку обласну державну адміністрацію, та обговорив минулу та майбутню співпрацю проекту DESPRO та Вінницької області.

Вінницька область свого часу стала першим партнерським регіоном Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO. З 2007 року спільними зусиллями DESPRO, області та місцевих громад втілювалися проекти водопостачання, водовідведення та поводження із твердими побутовими відходами, уже було втілено 62 проекти.

 

Наразі DESPRO та Вінницька область працюють над Регіональним планом управління відходами - першим в Україні. План пропонує комплексну і сталу систему управління відходами області. "Регіональний план Вінничини має стати модельним для усіх областей України", - зазначила Oksana Garnets, керівник проекту DESPRO в Україні.

 

Голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський зазначив, що проєкт є надзвичайно важливим не лише з технічної точки зору, але й навчальної. Адже в рамках DESPRO проведені семінари-навчання для всіх громад та районних координаторів з питань підготовки, реалізації проєктів та семінари щодо розрахунку тарифів на надання послуг з водопостачання та водовідведення.

 

Регіональний план управління відходами у Вінницькій області повністю відповідає вимогам і потребам найважливіших державних документів, таких як: Національна стратегія управління відходами – 2030; Рамковий законопроєкт про відходи; Національний план управління відходами; Регіональний план управління відходами у Вінницькій області та відповідні методичні рекомендації з розроблених регіональних планів.

Регіональний план передбачає поділ території області на кластери, кожен з яких матиме свою систему управління відходами і свій полігон. Межі кластеру та місце полігону всі сусідні громади визначатимуть спільно.

Кластер потрібен для того, щоб переробляти відходи якнайближче до джерела їхнього утворення, а також використовувати відходи як сировину для вторинної переробки і виробництва енергії. Поділ на кластери дозволить зекономити на масштабі (адже витрати на захоронення 1 тонни відходів на полігоні, де захороняється протягом року 300 тис. тонн., удвічі менші, ніж на полігоні, де забороняється 30 тис. тонн за рік).

У Вінницькій області попередньо передбачено створення 6 кластерів поводження з ТПВ.