Питання підготовки до опалювального сезону 2019-2020 років було обговорено під час колегії

Сьогодні, 1 жовтня, у приміщенні Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА під головуванням  заступника голови обласної державної адміністрації Василь Броварника відбулося відбулось засідання колегії з розгляду питання «Про готовність об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років».

Про готовність об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр. поінформувала начальник відділу комунального господарства профільного департаменту Марія Зонова. За її словами, підготовка бюджетних закладів області та об’єктів ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період практично завершена. Щодо стану теплового господарства, то на сьогодні підготовлено 970 котелень, проведено капітальний ремонт (реконструкцію) 19 котелень, замінено та відремонтовано 25 котлів,  підготовлено 440,5 км теплових мереж, замінено 6,9 км мереж за технологією попередньо-ізольованих труб.

Стосовно житлового фонду, то наразі проведено комплексну підготовку 4112 житлових будинків, а також ремонт покрівель 420 будинків, заміна та ремонт опалювальних систем 171 буд., ремонт систем гарячого водопостачання 113 буд., ремонт систем холодного водопостачання 363 буд., ремонт енергозабезпечення (електрощитових) будинків – 753.

Також до нового опалювального сезону комплексно підготовлено 860 шкіл, 805 садочків, 108 лікарень, 35 територіальних центрів соціального обслуговування.

Під час засідання генеральний директор КП «Вінницяоблтеплоенерго» Валерій Довбанюк поінформував про готовність комунального підприємства до роботи в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 рр., а також розповів про реалізацію проєктів з використання відновлювальних джерел енергії.

У ході колегії також порушили про виведення котелень з підвальних приміщень загальноосвітніх закладів області та про  заготівлю паливної сировини на новий опалювальний період. Так, на відповідну підготовку закладів області з різних джерел освоєно 148,7 млн грн (96,8 млн. грн – з державного бюджету; 51,9 млн. грн.  – з місцевого). 

Окрема увага була приділена закладам охорони здоров'я. Так, наразі до осінньо-зимового періоду в області підготовлено 108 об’єктів. На підготовку закладів охорони здоров'я до опалювального сезону освоєно кошти на загальну суму 20,5 млн. грн.

Про порядок введення в експлуатацію та проведення технічного опосвідчення котлів потужністю більше 100 кВТ повідомив перший заступник начальника управління Держпраці у Вінницькій області Боковець Володимир.

До порядку денного також включили актуальне питання про функціонування ринку електричної енергії в Україні. Начальник відділу енергетичного менеджменту Іван Магдич, пояснив як формується ціна електричної енергії.

Під час колегії присутні заслухали представників підприємств і районів.

На завершення зустрічі директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков націлив всіх присутніх на якісне та своєчасне виконання завдань,  повноцінну співпрацю між представниками всіх державних органів та суб’єктами господарювання у відповідних сферах.