Торгівля людьми – це не міф.

Торгівля людьми – важкий злочин проти людини, що вчиняється саме з метою її експлуатації. Тому пріоритетним завданням держави є саме попередження цього ганебного явища, а також надання всебічної підтримки людям, які постраждали від рук торгівців людьми.

Департамент соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації докладає максимальних зусиль для координації дій основних суб’єктів Національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми для допомоги таким особам.

В рамках проведення інформаційної акції з нагоди  відзначення Європейського дня  боротьби  з торгівлею людьми  (18 жовтня) та з метою підвищення обізнаності з питань протидії торгівлі людьми 20 жовтня 2017 року був  проведений  семінар-тренінг на тему: «Ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у закладах охорони здоров’я»  для  державних службовців, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я та керівників закладів охорони здоров’я.   

Мета тренінгу -  це усвідомлення працівниками медичних структур своєї ролі в попередженні та  боротьбі з торгівлею людьми, а також в ідентифікації та перенаправленні  жертв торгівлі людьми для подальшої  допомоги.

Учасниками тренінгу  були  представники  Літинської, Козятинської, Ямпільської, Гайсинської, Немирівської, Калинівської, Могилів-Подільської, Іллінецької, Барської, Томашпільської, Бершадської, Шаргородської, Тульчинської, Вінницької ЦРЛ, Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. ак. О.І. Ющенка, КУ «ТМО «Центр ЕМД та МК», Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

Учасники тренінгу активно працювали в  малих групах  з питань алгоритму дій  взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії  торгівлі людьми,  розробки стратегії первинної ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми. Не менш активно проходило  і їх обговорення. 

Професійно підібрані вправи тренерами проекту  із застосуванням  сучасних методів і прийомів проведення тренінгу, а саме:  демонстрації відеоматеріалів , рольових ігор, мозкових штурмів,  дали можливість ефективно працювати в пошуку шляхів протидії торгівлі людьми.

Учасники тренінгу зауважили: «Такі тренінги, як сьогоднішній, необхідні для усвідомлення громадян про наявність проблеми, обізнаності в ній, а також ідентифікації осіб постраждалих від  торгівлі людьми». 

У Вінницькій області діє безоплатна «лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі (0800 75 04 75).