Про колективні договори та угоди різного рівня, забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих регіону

Про колективні договори та угоди різного рівня, забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих регіону йшлося 16 вересня 2019 року під час засідання Президії Федерації профспілок області, в якій взяли участь соціальні партнери в рамках ведення соціального діалогу.
?Зокрема, наголошено, що в області активно використовується механізм колективних договорів та угод різного рівня. Рішення про скорочення чисельності працюючих узгоджуються з профкомами підприємств, установ та організацій усіх сфер економіки області. Мають місце позитивні зрушення на ринку праці, зокрема, продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати.

Так, середня номінальна заробітна плата штатного працівника у липні 2019 року становила 10278 грн, що в 2,5 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн). Порівняно з червнем 2019 року розмір заробітної плати збільшився на 6,6%, а відносно липня 2018 року зріс на 24,8%. Збільшення рівня середньої заробітної плати у липні 2019 року порівняно з червнем 2019 року відбулося у більшості видів економічної діяльності: від 20,2% у сфері cільського господарства, лісового господарства та рибного господарства до 1,3% у сфері тимчасового розміщування й організації харчування.
Серед 25 регіонів країни за рівнем оплати праці у липні 2019 року Вінниччина посіла 7 місце.