Селекторна нарада щодо запровадження з 1 січня 2019 року механізму надання житлової субсидії населенню у грошовій формі.

Сьогодні директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Natalia Zabolotna взяла участь у селекторній нараді щодо запровадження з 1 січня 2019 року механізму надання житлової субсидії населенню у грошовій формі під головуванням Генерального директора директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка. 

У ході селекторної наради було поінформовано про схвалення Кабінету міністрів України від 27 грудня 2018 року Постанови про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.
Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.
Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.
А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.