Експертна рада з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі напрацьовує нові алгоритми дій.

З метою удосконалення механізму запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі 21 червня 2018 року відбулося засідання Експертної ради з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі, що діє при Департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

На цьому засіданні члени експертної ради розглянули зміст зовнішньої реклами Будцентру, розташованого у м. Гайсин, «Ламінату Навезли вже…» та прийняли рішення, що зазначена реклама є дискримінаційною за ознакою статі, порушує етичні, гуманістичні та моральні норми, нехтує правилами пристойності.

Особливу увагу також звернули на забезпечення права особи на захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості населення. Зокрема, ст. 11 Закону України «Про зайнятість населення» в оголошеннях про вакансії забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя. Разом з тим, Експертною радою виявлено низку оголошень, в яких порушено ці норми законодавства.

З метою протидії дискримінації за ознакою статі запропоновано та узгоджено алгоритм подальших дій у цьому напрямку.

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua