Майстер-клас «Пінхол-фотографія».

11 квітня в м. Тульчині, на території Тульчинського училища культури в рамках молодіжного заходу «Фестиваль Фотографії», який проходить за ініціативи Громадської організації - Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій» за підтримки Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, проведено майстер-клас «Пінхол-фотографія». 


У майстер-клас було залучено студентів 1-4 курсів училища спеціалізації «Кінофотовідеосправа» (20 студентів займались безпосередньо виготовленням камер, зйомкою та проявкою) Ще близько 50 студентів інших спеціалізацій були активними спостерігачами, помічниками. Перша частина заходу – лекція про Фотоклуб, фотографію та власне Пінхол-фотографію. Найцікавіша частина – друга: власне виготовлення пінхол-камер, процес фотозйомки, проявка та фіксація знімків, перегляд. Отже, декілька груп по 10-15 чоловік почали виготовляти пінхол-камери. Для виготовлення використовували коробки від чаю та кави, чорний папір, чорну ізоляційну стрічку, тощо. Спеціальним мікроскопом (представлено Фотоклубом «Обрій») проводились заміри діаметру отворів. По таблицям визначали число діафрагми, а лінійками вимірювали фокусну відстань. За формулами підраховували тривалість зйомки (витримку). У кожного був свій власний результат. Після цього в лабораторії училища всі учні заряджали камери фотопапером. Поки одна група займалась зарядженням камери, інша – в класі через проектор переглядала фільм про Фотографію. Зйомка на пленері відбувалась на вулиці (після обідньої перерви). Не всі учні змогли зробити знімки з першого разу. Після виправлення помилок вони зробили повторні спроби, і, врешті-решт кожен студент, який мав власну камеру зміг зробити прийнятний знімок, з нормальним контрастом, яскравістю та цікавою композицією. На екрані через проектор з’являлись перші фотографії: студенти були просто в захваті, адже вони власноруч змогли зробити фотокамеру і знімок з підручних засобів – пінхол-камеру! 
Всі, хто брав участь у заході отримали масу яскравих емоцій, розширили власний світогляд та новий пакунок знань та вмінь у своїй спеціалізації.