На Вінниччині проходить дводенний аграрний форум AgroVin-2017

Захід організований Центром підтримки бізнесу м. Вінниці за сприяння Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в рамках ініціативи EU4 Business Європейського Союзу.

Як зазначає організатор форуму Надія Лисецька: «Основна мета заходу  спрямована на обмін досвідом і поширення успішного ведення сільськогосподарської та харчопереробної діяльності між  підприємцями різних регіонів України та  запрошених гостей з Нідерландів, Польщі, Німеччини, а також  популяризація агропромислового бізнесу, стимулювання до запровадження переробної промисловості на підприємстві. Ми підібрали найкращих спікерів, експертів, практиків, які будуть говорити про інновації у сільському господарстві. Будуть практичні поради аграріям про фінансові інструменти, доступи до фінансових кредитних ресурсів, міжнародних грантових донорських  програм.

У відкритті форуму AgroVin-2017 взяли участь директор Департаменту фінансово-кредитної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України Баграт Ахіджанов, перший заступник голови  Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський, директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук.

У вітальному слові представник  Міністерства аграрної політики та продовольства України зазначив: «Такі форуми спрямовані на те, аби  зосередити увагу на лідерських позиціях агроформувань, які  здатні сприяти розвитку аграрного сектору регіону та держави в цілому. Я впевнений, що аграрний потенціал, який має Україна, розкритий лише на 30%.  Завдяки запровадженню сучасних технологій і підходу як з боку менеджменту, так і техніки,  тільки за останні 10 років ми  майже подвоїли урожаї зернових. Тобто нам є усім чому повчитись, а також є і певний досвід і напрацювання, яким варто поділитись».

Звертаючись до присутній Андрій Гижко зазначив: «Висловлюю слова вдячності усім аграріям Вінниччини. Адже завдяки вашій наполегливій роботі сьогодні Вінницька область  може гордитись, що є лідером в агропромисловому секторі всієї України. Здобутки, які продемонстровані - це величезна робота кожного з вас.  AgroVin-2017 це непросто форум Вінницької області  це форум програм і можливостей для кожного сільськогосподарського бізнесу  Вінниччини і тих регіонів, які завітали до нас. Я хотів би, щоб під час форуму кожен з учасників почув щось корисне і  цікаве для розвитку свого бізнесу, дізнався, яким чином можуть  допомогти і підтримати  державна і місцева влада, міжнародні програми, аби аграрний бізнес зробити  максимально ефективним». 

Також учасникам форуму Андрій Гижко презентував можливості підтримки малого підприємництва в сільській місцевості на Вінниччині.

Протягом першого дня учасникам презентовані державні та міжнародні програми підтримки агробізнесу; інноваційні рішення і механізми у переробці та с/г машинобудуванні, ІТ-технології в с/г; успішні кейси та нововведення у сільському господарстві; перспективи розвитку агропромислового сектору України.

13 жовтня запланований агротур сільськогосподарськими та харчопереробними підприємствами Вінницької області.