У Вінницькому Національному технічному університеті розпочав роботу VI Всеукраїнський з’їзд екологів з міжнародною участю

21 вересня в актовій залі ВНТУ відбулось урочисте відкриття Всеукраїнського з’їзду екологів з міжнародною участю, що вшосте збирає на теренах Вінниччини усіх небайдужих до екологічних проблем сьогодення.

До презентацій власних розробок та творчих диспутів на дотичні теми запрошені учені та дослідники, інженери, експерти, представники бізнесових кіл та спеціалісти-екологи органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Серед зголошених до участі - професорський, аспірантський та студентський склад з більш як ста вузів України та світу.

З вітальними словами та побажаннями успішної роботи до учасників з’їзду звернулися ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко; заступник голови науково-програмного та організаційного комітетів з’їзду Василь Петрук; заступник голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк; ​​начальник відділу  охорони довкілля і використання природних ресурсів вінницької міської ради Світлана Юзвак; начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий; начальник управління використання водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Ілля Дяконович.

Відповідно до програми робота з’їзду триватиме ще два дні, які обіцяють бути особливо насиченими, адже заплановано на виступи понад двох сотень доповідачів у семи профільних секціях.

Метою з’їзду є зустріч фахівців з питань екології та охорони довкілля для пошуку спільних підходів, інженерних шляхів вирішення екологічних проблем України, обміну ідеями та досвідом, обговорення тенденцій і перспектив розвитку даної галузі науки, освіти і практики в контексті стратегії сталого розвитку, встановлення плідних взаємовигідних контактів, заохочення талановитої студентської молоді і аспірантів до наукового пошуку в екологічних дослідженнях.

Поряд з  офіційною частиною для учасників з’їзду продумані і хвилини дозвілля. Зокрема, передбачене ознайомлення з історичними та культурними пам'ятками Вінниці, Національним музеєм-усипальницею всесвітньо відомого хірурга Миколи Пирогова, екскурсія по річці Південний Буг на теплоході “Ляля Ратушна”, огляд ставки «Вервольф», мандрівка до зоопарку та 3D світломузичного фонтану «ROSHEN», геліопарку (заміський комплекс) «Батерфляй».

Прес-служба Департаменту