В гостях у фестивалю яблук

17 вересня вінницька делегація на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником взяла участь Національному Фестивалі Яблука Республіки Молдова, що відбувся у тамтешньому місті Сороки. Делегацію від Вінниччини представляли заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк, депутати обласної Ради Михайло Вдовцов та Степан Шимко, голова ФГ «Лан», с. Клембівка Григорій Мельник, генеральний директор корпорації «Вінницясадвинпром» Анатолій Семенюк, директор ПАТ «Поділля» Ганна Миронишина та голова ТОВ «Шанс» Микола Джур з Могилів-Подільського району, голова Ямпільської районної ради Сергій Гаджук, депутати районної ради Ірина Савицька, Людмила Кінзерська, Григорій Мельник, Клембівський сільський голова Валентина Зарічна-Бобошко. До складу делегації увійшов і директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук.

VII Національний Фестиваль Яблука в Сороках Республіки Молдова започаткований ще в 2011 році садівниками Сорокського району. На сьогодні вони обробляють понад 10 тисяч гектарів яблуневих садів. Це – найбільше в республіці.

Привітати учасників національного фестивалю приїхали посли США та КНР, парламентарі Республіки Молдова, Міністр освіти, культури та досліджень Моніка Бабук,  Міністр регіонального розвитку, сільського господарства та екології Василь Битка,  заступник керівника повіту Сучава Республіки Румунія Віорел Середінчук, голова Асоціації «Молдова Фрукт» Віталій Борінчук, представники сільських громад Сорокського району.

Голова Сорокського району Геннадій Мунтян привітав громаду міста Сороки зі святом та надав слово голові Вінницької обласної Ради Анатолію Олійнику.

– Відносини між Республікою Молдова та Україною відзначені багатовіковою традицією добросусідства. Я щиро вдячний молдовській делегації за участь в офіційних заходах на Вінниччині з нагоди Дня Незалежності нашої країни. Сподіваюсь, що відносини між нами будуть лише зміцнюватись, адже нам є чому повчитися один в одного, – привітав Анатолій Дмитрович присутніх на Сорокському фестивалі.

Кожне село представило свою композицію з яблук та продемонструвало щедрість зібраного урожаю. Фестиваль – це чудова можливість продемонструвати свої здобутки в садівництві та городництві. Також під час заходу садівники мали можливість знайти нових партнерів, інвесторів чи покупців. Наразі вони вирощують 14 сортів яблук, які продають не лише традиційним покупцям із Росії, Білорусі та Казахстану, але до 30% врожаю експортують до Туреччини, Саудівської Аравії та до країн Африки.

Офіційна частина відкриття та святковий концерт відбулись в Сорокській фортеці. Вона була споруджена над річкою Дністер з метою захисту Молдавського князівства від завойовників. Вперше згадується в молдавсько-польському мирному договорі 1499 року. Історія укріплення була пов’язана з подіями Козаччини та Хмельниччини, війн з турками і татарами, кампанією польського короля Яна Собєського та прутським походом російської армії на чолі із Петром Першим.  Фортеця відновлена і реконструйована за кошти Європейського Союзу.

За матеріалами сайту Вінницької обласної Ради http://www.vinrada.gov.ua