Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку фермерських господарств

Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, представлену Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Під час презентації проекту Концепції перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк наголосив, що системна державна підтримка дозволить реалізувати виробничий та соціальний потенціал фермерських господарств, сприятиме розвитку сільських територій та нарощуванню виробництва агропродукції з високою доданою вартістю.

Також він акцентував, що програма підтримки не є декларативною, а підкріплена значним фінансовим ресурсом. За пропозицією Уряду на підтримку фермерських господарств пропонують закласти в 2018 році 1 млрд. грн.

Програма включає в себе інструменти підтримки, які можна розділити на дві групи – фінансові та земельні. Фінансові включають здешевлення кредитів, агрострахування, а також запровадження дотацій для нових фермерських господарств. Також планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель під садівництво, виноградарство, хмелярство та вирощування органічної продукції.

У результаті реалізації програми підтримки очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 12%, зростання кількості робочих місць в п’ять разів – із 100 тисяч до 0,5 мільйонів, технічне переоснащення фермерських господарств, збільшення на 10% площ під органічними культурами.

Програма стимулюватиме набуття господарствами статусу фермерів та об’єднання фермерів в кооперативи.