Четвертий семінар із серії кущових семінарів на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах» відбувся в м. Калинівка

17 серпня у м. Калинівка пройшов четвертий семінар на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад.

Семінар організований Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

Учасниками заходу стали представники органів місцевого самоврядування Калинівського, Хмільницького, Козятинського, Літинського та Вінницького районів

Від департаменту АПР, екології та природних ресурсів участь у семінарі взяв начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей, який  розповів про особливості розвитку та пільгового кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на Вінниччині. Доповідь містила інформацію про наявні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, особливості їх розвитку та найкращі практики діяльності; досвід підтримки кооперативів за рахунок коштів обласного та державного бюджетів, а також Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»; пільгове кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, фермерських господарств та особистих селянських господарств та необхідний для нього пакет документів.

Було зазначено, що пільгове кредитування здійснюється через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» під 6 відсотків річних терміном  на 3 роки. А також про порядок відшкодування вартості закуплених доїльних установок та (або) холодильного обладнання. А саме 50 відсотків вартості повертається фізичним особам, які утримують трьох і більше корів.