Третій семінар із серії кущових семінарів на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області відбувся в м. Бар

15 серпня у м. Бар пройшов черговий семінар на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад.

Семінар організований Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

Учасниками заходу стали представники органів місцевого самоврядування Барського, Жмеринського, Мурованокуриловецького, Могилів-Подільського, Шаргородського та Тиврівського районів. Традиційно на початку семінару, з привітанням до присутніх, виступив Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на активній позиції Асоціації в сфері грантової діяльності. При цьому, пан Володимир акцентував увагу на необхідності створення ресурсних центрів:

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгового кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на Вінниччині. Доповідь містила інформацію про наявні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, особливості їх розвитку та найкращі практики діяльності; досвід підтримки кооперативів за рахунок коштів обласного та державного бюджетів, а також Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»; пільгове кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, фермерських господарств та особистих селянських господарств та необхідний для нього пакет документів. Було зазначено, що пільгове кредитування здійснюється через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» під 6 відсотків річних терміном  на 3 роки. А також про порядок відшкодування вартості закуплених доїльних установок та (або) холодильного обладнання. А саме 50 відсотків вартості повертається фізичним особам, які утримують трьох і більше корів.  

У доповідях спеціалістів інших профільних установ та організацій йшлося про вирішення земельних спорів;  нюанси врегулювання питань погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів у користування або у власність з органами місцевого самоврядування, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки; про поводження з твердими побутовими відходами; кращі практики із залучення коштів на розвиток громад.