Відбувся другий семінар із серії кущових семінарів, організованих Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

Темою обговорення були питання доцільності, порядку та особливостей створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад.

Участь в заході взяли представники органів місцевого самоврядування Іллінецького, Гайсинського, Липовецького, Немирівського, Погребищенського, Тульчинського районів, а також заступник голови обласної ради  та голова Іллінецької районної ради.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгове кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, висвітлив динаміку створення СОК у Вінницькій області з 2003 по 2017 роки. Зокрема йшлося про:

- наявні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, особливості їх розвитку та найкращі практики діяльності;

- досвід підтримки кооперативів за рахунок коштів обласного та державного бюджетів, а також Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”; 

- пільгове кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, фермерських господарств та особистих селянських господарств та необхідний для нього пакет документів. Було зазначено, що пільгове кредитування здійснюється через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» під 6 відсотків річних терміном  на 3 роки.

- порядок відшкодування вартості закуплених доїльних установок та(або) холодильного обладнання. А саме 50 відсотків вартості повертається фізичним особам, які утримують трьох і більше корів. 

У доповнення до теми кооперативів було презентовано відеоролик із залучення коштів на розвиток громад. Даний відеоматеріал висвітлив інформацію про створення та діяльність СОК «Вільшанський колосок» (с. Вільшанка Крижопільського району).

У доповідях спеціалістів інших профільних установ та організацій також йшлося про нормативно-правові акти у сфері розпорядження земельними ресурсами; вирішення земельних спорів; врегулювання питань передачі земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту, у користування або у власність ОМС; про поводження з твердими побутовими відходами.