Семінар на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах області

8 серпня у смт  Крижопіль відбувся семінар на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад

Семінар організований Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» і є першим із запланованої  серії кущових семінарів.

Участь в семінарі прийняли близько 80 представників органів місцевого самоврядування з Крижопільського, Бершадського, Піщанського, Теплицького, Томашпільського, Тростянецького, Чечельницького, Ямпільського районів, а також заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк,  заступник голови Крижопільської районної ради  та заступник голови Крижопільської райдержадміністрації.

На семінарі йшлося про основні етапи створення стратегії розвитку громади,   типові помилки при подачі грантових проектів зарубіжним донорам,  досвід успішної роботи  Центру розвитку громад та Ресурсного Центу з сталого розвитку при ВТЕІ КНТУ,

Особлива увага була надана питанням, що були попередньо запропоновані громадами.

Так, про перспективи розвитку сільськогосподарської кооперації в області розповів начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей.  Доповідь містила інформацію про:

- наявні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, особливості їх розвитку та найкращі практики діяльності;

- досвід підтримки кооперативів за рахунок коштів обласного та державного бюджетів, а також Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”; 

- пільгове кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, фермерських господарств та особистих селянських господарств та необхідний для нього пакет документів. Було зазначено, що пільгове кредитування здійснюється через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» під 6 відсотків річних терміном  на 3 роки.

- порядок відшкодування вартості закуплених доїльних установок та(або) холодильного обладнання. А саме 50 відсотків вартості повертається фізичним особам, які утримують трьох і більше корів.  

У доповідях спеціалістів інших профільних установ та організацій йшлося про вирішення земельних спорів;  нюанси врегулювання питань погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів у користування або у власність з органами місцевого самоврядування, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки; про поводження з твердими побутовими відходами; кращі практики із залучення коштів на розвиток громад.