Відбувся семінар-нарада з питань реалізації проектів-переможців 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

3 серпня відбувся семінар-нарада з питань реалізації  проектів-переможців 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінниччини.

Участь у семінарі взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, керівник секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Іннеса Ратушняк, начальник управління дозвільної діяльності, природоохоронних програм, моніторингу та зв’язків з громадськістю департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Оксана Швець, заступник начальника відділу субвенцій та соціально-економічного розвитку Департаменту фінансів Ірина Супрун, експерт-координатор конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук, представники територіальних громад.

Вперше за чотирнадцятирічну історію конкурсу до фінансування проектів були залучені кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. А саме 7,5 мільйонів гривень фонду будуть спрямовані на реалізацію власне природоохоронних проектів.

Таких проектів на розгляд комісії було представлено 73. 63 із них визнані переможцями. Як зазначила начальник управління департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Оксана Швець, перевага надавалась проектам з розчистки та відновлення природного стану водних об’єктів, а також придбання обладнання для роздільного збору твердих побутових відходів. Всі проекти-перможці відповідають вимогам Постанови КМУ №1147, у якій визначений перелік напрямків використання коштів екологічного фонду.

Найактивнішу участь у написанні проектів взяли територіальні громади бершадського, Крижопільського та Калинівського районів.

Також на семінарі йшлося про обов’язкове дотримання правил звітності. Адже, Положенням про конкурс передбачений так званий «чорний список» учасників –  ті, хто вчасно не надав остаточний звіт, наступного року не зможуть брати участь конкурсі.

Сукупний обсяг фінансування складає майже 23 мільйона гривень, що будуть розподілені між 236 проектами з розвитку територіальних громад.