Хід збирання зернових культур обговорили на відео конференції Мінагрополітики України.

  Сьогодні в Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася відео конференція Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур, стану посівів пізніх культур та реалізації програми часткового відшкодування вартості придбаної аграріями вітчизняної техніки.

Директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Топчій В.М. інформував про хід збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур На сьогодні в Україні зібрано 1,8 тис. га площ. Намолочено 5,7млн. тонн зерна.

Про стан реалізації бюджетної програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва  проінформував заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК - начальник управління технічної політики в АПК     Гринько П.В. За словами посадовця вся підготовча робота щодо фінансування даної програми проведена, на сьогодні іде процес укладання угод між Міністерством аграрної політики та продовольства України та установами державних банків щодо реалізації даного напрямку. Після укладання угод сільськогосподарські підприємства матимуть змогу отримати з Державного бюджету  України  відшкодування закупленої вітчизняної техніки в розмірі 20 % (постанова КМУ від 1 березня 2017 року №130 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»).

Також була надана інформація щодо проведення закупівель зерна урожаю 2017 року ПАТ «ДЗКПУ» та ПАТ «Аграрний фонд».

Представник Укргідрометеоцентру інформував учасників наради щодо прогнозу погоди на період збирання ранніх зернових культур та метеорологічні умови для вегетації та формування урожаю пізніх культур.

Про хід проведення збирання ранніх ярих зернових культур звітували представники регіонів України.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації М.Ткачук про ситуацію в області сказав наступне:

«На Вінниччині жнива розпочалися в терміни близькі до минулорічних. До їх проведення підключилися вже всі райони області.

На сьогодні зібрано біля 7 відсотків площ. Намолочено 138 тис. тонн зерна.

Основні культури, які розпочали масово збирати – це озимий ячмінь та горох.

Озимий ячмінь зібрано на половині площ. Урожайність 48,2 ц/га., що на 1,3 ц/га менше минулорічної.

Горох зібрано на 42 відсотках площ. Урожайність 33,3 ц/га, що також нижче минулорічної на 1,8 ц/га.

Розпочато збирання озимого ріпаку. Його зібрано на 12 відсотках площ. Урожайність 26 ц/га . В минулому році вона фіксувалась на цю дату на рівні 26,9 ц/га.

В сільськогосподарських підприємствах області вся зернозбиральна техніка підготовлена до роботи»