В Ольгополі обговорили питання готовності аграріїв Вінниччини до проведення збирання ранньої групи зернових

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації на базі Агрофірми «Ольгопіль» Чечельницького району було проведено практичний семінар-нараду на тему: «День поля - 2017 на Вінниччині». 

В заході прийняли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук, директор Національного наукового центру «Інституту механізації та електрифікації сільського господарства», доктор технічних наук, академік НААН України Валерій Адамчук, директор інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ Олександр Корнійчук, заступники голів райдержадміністрацій  та керівники структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій, керівники передових базових господарств області, представники провідних фірм та компаній, які забезпечують сільськогосподарських товаровиробників Вінницької області матеріально-технічними ресурсами, зокрема ТОВ Краснянське СП «Агромаш», ПАТ Калинівське СП «Агромаш», ПП Торговий дім «Містрал УА», ТОВ «Техноторг», ТОв «Агрінол», компанія «Сади України», компанія «Єврохім», асоціація «Вінницянасінпром», інститут фізіології рослин.

Робота семінар-наради «День поля - 2017 на Вінниччині» розпочалася з пленарної частини, яку відкрив перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко.

          Про стан підготовки до збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур урожаю 2017 року в сільськогосподарських підприємствах області інформував директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, який відмітив, що «саме з Чечельницького району в поточному році стартували жнива.  На сьогодні в роботу включилися підприємства Ямпільського, Бершадського, Липовецького, Іллінецького районів».  В своєму виступі директор профільного департаменту наголосив на необхідності злагодженої роботи координаційних штабів в кожному районі, щоб запобігти втратам вирощеного врожаю. 

В ході пленарної частини  розглядались питання особливостей збирання зернових колосових культур та підготовки грунту під посів озимих в поточному році, забезпеченості зернозбиральною технікою, дотримання вимог з охорони праці та пожежної безпеки  під час проведення збиральних робіт.

          Потім робота семінар-наради «День поля - 2017 на Вінниччині» перейшла в практичну площину та продовжилася на виробничих потужностях та полях агрофірми «Ольгопіль». Директор Агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич на тракторному стані ознайомив учасників семінар-наради з технікою, яка працює в господарстві, а також на елеваторному комплексі, де був представлений процес організації прийомки майбутнього врожаю, його очистка, перевірка в сучасній лабораторії на якість та механізоване завантаження в елеватор для зберігання.  

          На Дні поля було організовано показ нових сортів демо-посівів озимого ріпаку, ячменю, пшениці та прокоментовано особливості технології їх вирощування. Також продемонстровано нові підходи до обробітку грунту, строків посівів та догляду за посівами.

          На завершення, учасникам семінар-наради була представлена практична демонстрація застосування окремих видів сільськогосподарської техніки при виконанні сільськогосподарських технологічних процесів, а саме якісної підготовки грунту під посів озимих. Під час огляду практичної демонстрації техніки учасники обмінялись думками та своїми враженнями від проведеного заходу.