Відбулася нарада щодо організації роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку та екології районних державних адміністрацій.

17 травня 2017 року в смт. Теплик відбулася нарада щодо організації роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку та екології районних державних адміністрацій.

Організаторами проведення цієї наради виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з Теплицькою районною державною адміністрацією та Теплицькою районною радою.

17 травня 2017 року в смт. Теплик відбулася нарада щодо організації роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку та екології районних державних адміністрацій.

Організаторами проведення цієї наради виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з Теплицькою районною державною адміністрацією та Теплицькою районною радою.

В нараді прийняли участь заступники голів райдержадміністрації з питань АПК та екології, керівники структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій.

З вітальним словом до учасників наради звернулись голова Теплицької районної державної адміністрації Людмила Марцин та голова Теплицької районної ради Тетяна Сокотнюк. В своїх виступах вони відмітили, що Теплицький район є аграрним регіоном і тому питання організації роботи аграрного та екологічного спрямування є досить актуальними.

В ході проведення наради директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук презентував представникам райдержадміністрації основні завдання  роботи новоствореної структури та пріоритетні напрями роботи на найближчий період. В своєму виступі він зазначив, що Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації створюється внаслідок реорганізації шляхом злиття двох структурних підрозділів облдержадміністрації: Департаменту агропромислового розвитку та Департаменту екології та природних ресурсів відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 27 березня 2017 року № 212 «Про утворення Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації та внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 29 грудня 2012 року №750». Новостворений Департамент буде знаходитись в підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України та продовжувати як правонаступник виконання завдань в сфері розвитку аграрного виробництва, сільських територій та раціонального використання природних ресурсів.

З доповіддю щодо розвитку аграрного виробництва та забезпечення роботи Інноваційної платформи «Кращі аграрні практики Вінниччини» виступила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Валентина Кирилюк. Під час доповіді було показано основні тенденції розвитку аграрного сектору за січень-квітень поточного року та презентовано створення власного он-лайн ресурсу Інноваційної платформи «Кращі аграрні практики Вінниччини».

З рекомендаціями щодо особливостей догляду за посівами сільськогосподарських культур в умовах весни 2017 року виступив директор Інституту кормів та сільського господарства ПОДІЛЛЯ НААНУ Олександр Корнійчук.

На завершення наради, учасники наради провели жваве обговорення по питаннях практичної організації роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку та екології районних державних адміністрацій Вінницької області.

Після завершення наради керівники Теплицького району запросили учасників ознайомитися з діяльністю окремих аграрних підприємств району.

Для початку, було представлено діяльність фермерського господарства Володимира Токарчука, який, поряд із виробництвом рослинницької та тваринницької продукції, налагодив роботу окремих підрозділів по її переробці. Тут виробляються крупи, мука, молочна та м’ясна продукція, працює кондитерський цех, здійснюється випічка хліба та хлібобулочних виробів та все це реалізується місцевим жителям у власному магазині за доступними цінами.

Потім учасники наради ознайомилися з посівами озимої пшениці різних сортів, озимого ячменю та озимого ріпаку на полях СТОВ  « Ренет»  с.Бджільна. Директор  товариства Володимир Яковенко розповів що особливість цих посівів у вирощуванні за технологією  «Strip – till». За висновками науковця Олександра Корнійчука всі  оглянуті сільськогосподарські культури    прогнозують потужній потенціал  врожайності.  

На завершення, учасники наради ознайомились з роботою ПП « Біла Каста» с. Карабелівка. Директор підприємства Генадій Романенко розповів про його діяльність та плани на майбутнє – збільшення поголів’я молочного стада, відкриття молокопереробного цеху та підтримка соціального розвитку свого села.