Центр наукового забезпечення агропромислового виробництва Вінницької області інформує станом на 10.05.2017р.

Метеорологічні умови першої декади травня сформувались наступним чином. Середньодобова температура повітря склала  +13,20 С за багаторічної норми +12,70 С, або на 0,50 С тепліше. Мінімальні її показники відмічено в ніч на 10 травня – 00 С (на поверхні ґрунту на 6 годину ранку – -2,00 С), максимальні – 7 травня – +25,60 С. Сума  опадів  за  декаду  склала 3 мм., за багаторічної норми 12,7 мм.

Не дивлячись на те, що загальна місячна норма квітня опадів отримана, період між 11 квітня та 10 травня виявився дефіцитним на вологу. Так, за даний період випало менше 30 мм опадів в той час як середньодобова температура повітря та поверхні ґрунту перевищувала багаторічні показники на 2 – 50 С. Опади, що випали 30 квітня були нерівномірними і на більшості території регіону не перевищували 7 – 8 мм. Таким чином, набуває актуальності збереження наявної вологи. Передпосівний обробіток ґрунту під пізні культури та маточні цукрові буряки має бути мінімалізований і не віддалятись в часі від сівби більше ніж на 20 – 30 хвилин.

Різке зниження температури поверхні ґрунту в ніч на 10 травня не справило істотного впливу на ріст та розвиток озимих культур, однак, значно пригнітило сходи теплолюбивих культур, які на цей час були над поверхнею ґрунту, зокрема кукурудзи, картоплі, сої. З огляду на поступове потепління можна припустити, що серйозної шкоди таким посівам приморозки не завдали.