На розширеному засіданні колегії департаменту представили карту пріоритетів та цілей департаменту на 2020 рік

Про основні досягнення в галузі АПК за 2019 рік та пріоритетні напрямки роботи на 2020 рік йшлося сьогодні на виїзному засіданні колегії департаменту, яке проходило в Мурованокуриловецькому районі за участі голови облдержадміністрації Владислава Скальського та його першого заступника Сергія Здітовецького,

Директор департаменту Микола Ткачук представив карти галузевих пріоритетів та цілей, визначених відповідно до цілей Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року та програми економічного і соціально розвитку Вінницької області в аграрній сфері та охороні навколишнього середовища.

Основними пріоритетами роботи департаменту на 2020 рік: здійснення заходів щодо підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу та стимулювання розвитку малих форм господарювання і кооперації на селі; ефективне використання водних ресурсів області; забезпечення екологічної  безпеки та використання  рекреаційного потенціалу регіону.

За підсумками  2019 року, зазначив  Микола Ткачук,   темпи виробництва продукції рослинництва склали 94,9%, тваринництва - 118,3%. Питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції склала 8,5%. В харчовій промисловості індекс виробництва промислової продукції склав 110,9 %.

Також у минулому році по всіх категоріях господарств отримано збільшення виробництва: зернових та зернобобових культур в заліковій вазі 101,4% до попереднього року; соняшнику на 4,3%.

За січень-листопад 2019 року зовнішньоторговельний оборот продукції АПК склав 1,32 млрд. дол. США, що на 25,7% більше аналогічного періоду минулого року. Підприємства аграрного сектору регіону експортували сільськогосподарської продукції та готових продуктів харчування на суму 1,27 млрд. дол. США. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року  експорт аграрної продукції зріс на 26,9%, що є досить вагомим здобутком галузі.

Серед експорту: продукти рослинного походження – 42,9% (2018 рік – 32,4%); жири та олії тваринного або рослинного походження  - 31,0% (2018 рік – 43,0%); готові харчові продукти – 18,1 % (2018 рік – 18,3%); живі тварини і продукти тваринного походження – 8,1% (2018 рік – 6,4%).

Під час обговорення особлива увага приділялась розвитку фермерських господарств. «Саме малі фермерські господарства можуть забезпечити сталість розвитку економіки України, адже тут ми зможемо диверсифікувати ризики,пов’язані з ситуацією,коли все сільськогосподарське виробництво  буде виключно зосереджене у великих агрохолдингах», - зазначив голова облдержадміністрації Владислав Скальський.

У галузі охорони довкілля проведено ряд заходів з відновлення гідрологічного режиму річок області. Розчищені русло річки Рось у місці витоку, що значно збільшило її водність;  русло річки Десна у межах смт Стрижавка; русло річки Вільшанка у межах смт Турбів. Проєкти з розчистки річки Південний Буг в межах міст Хмільник, Вінниця та смт Стрижавка отримали висновок ОВД.

Проведена значна робота з упорядкування відносин у галузі оренди водних об’єктів.

На 2020 рік заплановане створення чотирьох об’єктів ПЗФ загальною площею приблизно 100 гектарів у Липовецькому районі (геологічна пам'ятка природи "Астроблема", ландшафтні заказники "Скала", "Широка Руда" та "Іванський").  Також проводиться робота із створення НПП «Центральне Поділля» та винесення в натуру меж об’єктів ПЗФ.

 

Учасники колегії відвідали Дружбівське відділення товарно-молочного комплексу ФГ "Велес-Віта" та сміттєсортувальну станцію і полігон ТПВ смт Муровані .Курилівці.

У господарстві "Велес-Віта" утримується 3759 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1070 голів корів. Минулого року ФГ «Велес Віта» завершило реконструкцію молочнотоварної ферми на 645 голів з встановленням сучасного доїльного залу в с. Дружба. Також проведено реконструкцію ферми для утримання великої рогатої худоби на 500 голів у с. Попелюхи.