Центр наукового забезпечення агропромислового виробництва Вінницької області інформує про стан посівів сільськогосподарських культур станом на 20 квітня 2017 року.

Метеорологічні умови другої декади квітня сформувались наступним чином. Середньодобова температура повітря склала  +6,60 С за багаторічної норми +7,30 С, або на 0,70 С холодніше від норми. Мінімальні її показники відмічено 16–18 квітня – +0,80 С (на поверхні ґрунту на 6 годину ранку – -1,50 С), максимальні – 11 квітня – +19,10 С. Сума  опадів  за  декаду  становила 14,1 мм.,з початку місяця – 32,4 мм., за багаторічної норми квітня 40,3 мм.

В цілому гідротермічний режим другої декади квітня не вніс особливих змін в агроценози. Ріст та розвиток озимих колосових культур відбувався нормально. На сьогодні в доброму стані знаходиться понад 80% посівів пшениці озимої, в задовільному – біля 20%. Практично всі посіви знаходяться у фазі кущіння, відбувається активний ріст вторинної кореневої системи. Зниження температури поверхні грунту до -1,50 С в ранішні години протягом 16–18 квітня помітної шкоди посівам та сходам ярих культур не завдали. Однак в окремих місцях спостерігається певне пригнічення посівів ріпаку озимого. Можливо – соняшнику, там, де на цей час з`явились сходи, однак, достовірної інформації щодо цього на часі немає.

Завершуються оптимальні строки другого підживлення озимих колосових азотними добривами. Цю роботу доцільно завершити найближчим часом з метою максимального використання наявної вологи. Слід мати на увазі, що біля 25 –27% посівів пшениці озимої входять в четвертий етап органогенезу, що є додатковим аргументом на користь завершення цієї роботи.

Доцільно також завершити сівбу цукрових буряків та соняшнику у північній частині області. Практично у всіх регіонах області слід починати сівбу кукурудзи на зерно не залежно від існуючого на сьогодні температурного режиму, оскільки прогнозоване через кілька днів різке підвищення температури неминуче призведе до втрати вологи посівним шаром грунту.

Слід продовжувати щоденний моніторинг за посівами ріпаку озимого з  метою недопущення пошкодження рослин шкідниками, в першу чергу – ріпаковим квіткоїдом. У південній частині області після випадання дощів з підвищенням температури імовірна поява грунтової кірки на посівах буряків цукрових, що може стимулювати розвиток коренеїда. У цьому ж регіоні слід очікувати ураження пшениці озимої борошнистою росою. Відтак з настанням погоди доцільно провести обприскування фунгіцидами. За потреби у бакову суміш можна додавати інші інгредієнти (гербіциди, морфорегулятори, стимулятори росту, мікродобрива).