Довідка про роботу з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» у 2021 році.

Відповідно  до  статті 531  Закону  України  «Про запобігання корупції» (далі – Закон), розпорядження Голови Вінницької обласної державної адміністрації від 09 січня 2021 року № 61 «Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» в обласній державній адміністрації» створено внутрішні та регулярні канали повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону.

 Внутрішні та регулярні канали:

1) отримання повідомлень телефонним зв’язком «Гаряча лінія» Голови обласної державної адміністрації з питань запобігання та виявлення корупції за номером (0432) 65-17-61 із складанням опитувального листа (додаток 1) або на автовідповідач зазначеного номеру;

2) отримання повідомлень із використанням електронної поштової скриньки «Гаряча лінія» Голови обласної державної адміністрації з питань запобігання та виявлення корупції Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;

3) отримання повідомлень із використанням офіційного вебсайту обласної державної адміністрації з використанням банера.

Також повідомлення про порушення вимог Закону можуть надходити від викривача особисто до обласної державної адміністрації через загальний відділ управління діловодства та контролю апарату обласної державної адміністрації, відділ роботи із зверненнями громадян та доступу до публічної інформації управління цифрової трансформації апарату обласної державної адміністрації, на електронну скриньку  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 У 2021 році Сектором з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації зареєстровано та розглянуто 29 звернень на Гарячу лінію Голови обласної державної адміністрації з питань запобігання та виявлення корупції (тел.:(0432) 65-17-61 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.). З них 10 повідомлень надійшло на телефонну лінію та 19 на електронну поштову скриньку. 66% від загальної кількості становлять повідомлення без зазначення авторства.

З результатами розгляду повідомлень:

23 – надіслано відповідь автору,

5 – передано на розгляд до ГУПН у Вінницькій області,

1 – передано на опрацювання до відділу роботи із зверненнями громадян та доступу до публічної інформації обласної державної адміністрації,

5 – сформовано відповідь про невідповідність вимогам статті 53 2 Закону України «Про запобігання корупції».

Питання, які були порушені у повідомленнях  стосувались порушень, на думку авторів, вчинених посадовими особами в закладах освіти, охорони здоров’я, порушень в наданні адміністративних послуг, у земельних відносинах та використанні бюджетних коштів.