В регіоні активізовано роботу районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

У січні-березні поточного року в регіоні активізовано роботу районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Під час засідань розглядались питання дотримання мінімальних гарантій, питання по недопущенню використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету. За результатами вжитих заходів додатково легалізовано працю 1448 фізичних осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить 2471,8 тис. грн.

Податковими інспекціями області проводяться перевірки дотримання підприємствами, установами, організаціями, а також фізичними особами-підприємцями чинного законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. За результатами перевірок січня-березня 2019 до бюджету донараховано 11930,8 тис. грн по податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафних санкцій, з яких надійшло до бюджету 684,2 тис. грн; єдиного внеску донараховано – 1182,0 тис. грн, сплачено – 6,1 тис. грн; військового збору донароховано 85,6 тис. грн, сплачено – 38,4 тис. грн.

В регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати.

Середня номінальна заробітна плата штатних працівників (за останніми статистичними даними) у лютому 2019 становила 8333 грн, що в 2,0 рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Порівняно з січнем 2019 розмір заробітної плати збільшився на 0,9%, а відносно до лютого 2018 - зріс на 23,3%.

Збільшення рівня середньої заробітної плати у лютому 2019 (порівняно з січнем 2019) відбулося у більшості видах економічної діяльності: від 15,9% у фінансовій та страховій діяльності до 1,9% у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у лютому 2019 (порівняно з січнем 2019) відбулося у сільському, лісовому та рибному господарствах – на 14,9%, у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності – на 4,4%, у наданні інших видів послуг – на 3,0%, у сферах: операцій з нерухомим майном – на 1,4% та мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – на 0,2%.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у лютому поточного року був у працівників фінансової та страхової діяльності, який перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, які перевищили середні по економіці області в 2,2 раза, а також на підприємствах по виробництву комп’ютерів, електронної і оптичної продукції та на підприємствах по постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де рівень заробітної плати перевищив середній показник по економіці області відповідно в 1,6 та 1,5 раза.

Разом з тим, найменш оплачуваними у лютому були працівники, зайняті у поштовій та кур'єрській діяльності, у сфері творчості, мистецтва та розваг, розмір нарахованої заробітної плати яких становив відповідно 51,2% та 56,4% середнього по економіці області рівня.

За рівнем оплати праці у лютому 2019 серед 25 регіонів України Вінницька область знаходилась на 10 місці.