У Вінницькій області відбулося засідання круглого столу на тему: «Державні соціальні стандарти та гарантії – основа соціального спокою»

У заході взяли участь представники сторін соціального діалогу області від Федерації профспілок, місцевих органів виконавчої влади, обласного об’єднання організацій роботодавців.

Відкриваючи фахову дискусію Голова ФПО Микола Колесник зазначив, що сьогодні суспільство, як ніколи, гостро відчуває потребу в утвердженні соціальної справедливості – чергове зростання ціни на природний газ і тарифів на житлово-комунальні послуги поглиблюють прірву між заможними та малозабезпеченими верствами населення. За таких умов функцію запобіжника поширення бідності серед працюючих мають  виконувати прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата. Голова Федерації підкреслив, що здійснення громадського контролю за дотриманням державних соціальних стандартів і гарантій є одним з основних статутних завдань профспілок. Микола Колесник  також поінформував присутніх про профспілкові пропозиції до проекту Державного бюджету на 2019 р. щодо розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, які відповідають реаліям сьогодення та розраховані відповідно до законодавства. Закликав усіх присутніх до дискусії з даного питання.

В дискусії взяли участь: Інна Курдеша – начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної і молодіжної політики  Вінницької облдержадміністрації, Олена Корчака – начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Володимир Боковець – перший заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області, Леонід Антонюк – виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців. У своїх виступах вони наголосили на необхідності об’єднання зусиль законодавчої та виконавчої влади, організацій роботодавців і професійних спілок, науково-експертної спільноти у сфері соціально-економічного захисту працівників, забезпечення соціальної справедливості і рівного доступу всіх громадян до суспільних благ. Виступаючі також підкреслили, що головним завданням соціальної політики держави має бути створення належних умов для встановлення гідної оплати праці. Лише адекватне зростання заробітної плати, насамперед мінімальної, забезпечить підвищення платоспроможності населення .

Учасники круглого столу ухвалили відповідні рекомендації, головна мета яких – покращення ситуації у соціальній сфері, захист людей, передусім працюючих.